MARATONA KATILMA KARARI !… Antalya Kaş’da, 13. cü Likya festivalinde, Yunanistan`ın Meis Adası`ndan Kaş`a kadar 7500 Metre mesafeli, yüzme maratonuna katılacağımı çevremdeki insanlara söylediğimde, onlardan ilk duyduğum söz; “SEN DELİMİSİN!” oldu. Kimi yaşımın ilerlediğini; Kimi; kalbimi fazla yormamam gerektiğini; Kimi, bunun bir çılgınlık olduğunu; Kimisi de, böyle bir yarışı benim asla bitiremeyeceğini söyledi. Toplumumuzun büyük […]

ASYA’DAN AVRUPA’YA ULUSLARARASI YÜZME YARIŞI… (23 Temmuz 1995) 7.ci “Asya’dan Avrupa’ya Uluslararası Boğaziçi Yüzme Yarışı”na katıldım.. Bu yarışmaya katılmakta ki amacım, dereceye girmek ve ödül almaktan çok, İstanbul Boğazında Asya ile Avrupa’yı birleştiren, Kavacık ile Rumelihisarı, Hisarüstü arasında ve 1.510 m. uzunluğunda ki ikinci köprü olan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü, sırtüstü yüzerken seyretmek; Rumeli Hisarı’nın […]

  HAYATI SIRA DIŞI YAPMAK… Yıllarca başkaları için çalıştım. İş hayatımın yanı sıra, yaşantımın 25 yılı, yüzme havuzlarında geçti. Yüzlerce sporcu yetiştirdim. Gençken, kendini yaşama öylesine kaptırıp gidiyorsun ki, ne zamanın ne de yaşamın nasıl hızla akıp gittiğini anlayamıyorsun. İnsan, yaşlandıkça, hayattan daha çok zevk alıyor. Daha önce farkına bile varmadığı şeyleri fark ediyor.

  “DEMOKRASİ HAVARİLERİ !” Afganistan’da Buda heykellerini yıkan Taliban’dan hareketle bütün Müslümanlar sanat düşmanı ilan edilirken, Batılı birçok devletin (işgalden pay almak için) leş kargaları gibi birbiriyle yarıştığı Irak’ta tarihi eserleri yerle yeksan edenler, kütüphaneleri yağmalayanlar ‘demokrasi havarisi’ olarak sunulabiliyor!..

Ben KİMİM?


Orta Doğu Teknik Üniversitesinden, 1993 Yılında emekli oldum. Şu sıralar, Resim, Fotoğraf ve Spor yaparak zamanı değerlendiriyorum.

daha fazla

POPÜLER YAZILAR

TÜRKÇE’NİN ZENGİNLİKLERİ…
Salı, Ocak, 2023
ASLINDA NE DEMEK İSTİYORLAR……
Salı, Ocak, 2023
 CİHAN PADİŞAHI KANUNİ SULTAN SÜLEYMANI, FANTEZİLERİNE KURBAN EDENLER!…
Çarşamba, Aralık, 2022
HAYAT ÇÖPLERLE UĞRAŞMAYA DEĞMEZ…
Perşembe, Aralık, 2022
“SİZ KAÇ PUAN VERİYORSUNUZ ?”
Cumartesi, Aralık, 2022

BENİ TAKİP ETE-BÜLTEN

E-Mail adresinizi ekleyerek yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Araç çubuğuna atla